28 października 2017

SYROP Z PIGWOWCA NA PRZEZIĘBIENIE

Jesienna pogoda – wietrzna, dżdżysta, pochmurna do tego przenikliwa wilgoć i nieprzyjemne odczucie chłodu sprzyja wszelkim infekcjom. Idealnym rozwiązaniem na pocieszenie i odegnanie bakterii wszelkiego rodzaju wirusów będzie syrop z pigwowca na przeziębienie. Owoce pigwowca są małe, nieregularnego kształtu, zróżnicowanej wielkości, żółte  a czasami zielone. Przypominają małe jabłuszka. Są niezwykle aromatyczne ale też i kwaśne. Można je kupić na placach targowych.

Walory smakowe tego syropu są bezsprzeczne. Zamiast cytryny do herbaty jak większość z nas robi, co wiadomo wcale nie jest dobre dla naszego organizmu, dodajmy ten leczniczy syrop z pigwowca. Słodki, kwaskowaty, ale przede wszystkim zdrowy, ponieważ zawiera w sobie mnóstwo witaminy C. Jednak musimy pamiętać, że gorąca woda niszczy witaminę C, zatem dodajemy syrop do herbaty już lekko przestudzonej. Wniosek z tego, że najlepszy i najzdrowszy będzie syrop świeży, nie pasteryzowany. (Jednak jeśli chcemy zachować go na dłużej koniecznie trzeba będzie poddać go temu zabiegowi). Działanie zdrowotne wspomagają  zawarte także w pigwie i pigwowcu witaminy z grupy B. Oprócz tego są one źródłem wielu związków mineralnych, takich jak: wapń, potas, żelazo, miedź, magnez i fosfor, które są również niezbędne do wzmocnienia naturalnej obrony organizmu.  Ciekawostką jest, że zarówno owoce, jak i nasiona pobudzają trawienie oraz wpierają przemianę materii, dlatego często polecane są jako suplement diety odchudzającej. SKORZYSTAJCIE Z MOJEGO PROSTEGO PRZEPISU NA SYROP Z PIGWOWCA JAPOŃSKIEGO, by cieszyć się smakiem i zdrowiem w ten jesienny okres.
Etykiety na buteleczki możecie otrzymać wysyłając do mnie wiadomość, więcej na te temat znajdziecie tutaj w poście o etykietach w stylu ekologicznym do pobrania i druku.

 SKŁADNIKI

1 kg owoców pigwowca
1 kg cukru

PRZYGOTOWANIE

  • Owoce umyj, przekrój i pozbaw je gniazd nasiennych oraz pestek. Następnie potnij je na drobne plasterki.
  • Duży słój umyj, wyparz i przełóż do niego pokrojone owoce, które zasyp cukrem. Słój zamknij szczelnie i odstaw na 2-3 dni, od czasu do czasu nim  potrząsając. Po tym czasie leczniczy syrop z pigwowca będzie gotowy. 
  • Jeśli chcesz go zachować na dłużej, koniecznie krótko go zagotuj i przelej do wysterelizowanych butelek. Następnie poddaj je pasteryzacji, gotując je około 15 min. we wrzącej wodzie.
  • Życzę Wam dużo zdrowia i radości:) SMACZNEGO

2 komentarze:

Lena pisze...

uwielbiam smak pigwy:)

Alan Komiściuk pisze...

:)